כולנו יודעים שהממ"ד הוא החדר החזק ביותר בבית ושמטרתו לשמור עלינו מפני שלל סכנות ונזקים שונים. עם זאת, לא כולם יודעים שחוזקו האדיר של הממ"ד נובע בעיקר מהבטון ממנו הוא עשוי, וכי חוזק זה עשוי להפריע לנו מעט בעת הניסיון לפתוח חורים שונים בממ"ד (כמו למשל חלון או דלת) ולבצע בו שיפוצים. אין פירוש הדבר שעלינו להימנע מעבודות שיפוץ בממ"ד או מפתיחה של חורים בו. כיום, ישנן שיטות טובות ויעילות ביותר לניסור בטון בכלל ולניסור בממ"ד בפרט. לפניכם כל מה שצריך לדעת על ניסור בממ"ד – לגזור ולשמור.

ניסור בממ"ד – האם זה אפשרי והאם זה מזיק לממ"ד?
ישנם אנשים רבים שאינם מודעים לעובדה כי ניתן בכלל לבצע ניסור בממ"ד. ניסור בממ"ד היא פעולה אפשרית בהחלט, אך עם זאת, פעולה הדורשת ניסיון ומקצועיות רבים. היות וחדר הממ"ד הינו חדר הביטחון של הבית, זה שעליו להגן עלינו מפני סכנות שונות ונזקים כאלו ואחרים, יש להקפיד על כך שבעת הניסור בממ"ד, לא נגרם לו או לתשתיות שלו כל נזק. כיום, הדרך הטובה ביותר לבצע ניסור בממ"ד בפרט וניסור בבטון בכלל, היא באמצעות דיסקית או מקדח יהלום. אלה יסייעו לנו להגיע לתוצאות מדוייקות ביותר, במינימום של מאמץ או נזק למבנה.

מדוע דווקא ניסור ביהלום?
יהלום הוא החומר החזק ביותר בטבע, וככזה, הוא נותן קונטרה טובה ביותר לבטון ולעמודים וליריעות הברזל המקיפים אותו. ניסור באמצעות יהלום מאפשר לנו לבצע ניסור בממ"ד באופן מאוד מדויק, נוח ומהיר, וכמו כן מסייע במניעת רטט או רעד במבנה, שעלולים ליצור בו סדקים ולהזיק לו בהמשך. חשוב מאוד להבין כי ניסור בממ"ד שמתבצע באופן לא מקצועי או באמצעות כלים לא נכונים, עשוי לגרום לזעזוע למבנה, שיכול אף לגרום לקריסתו או לקריסה של חלק ממנו. מסיבה זו, עבודות ניסור בממ"ד צריכות להיות מדוייקות ומהירות, ולהתבצע במקצועיות. באופן זה, נוכל להבטיח את עמידות הממ"ד למשך שנים רבות.

מי מבצע ניסור בממ"ד?
ניסור בממ"ד צריך להתבצע על ידי אנשי מקצוע מיומנים, המחזיקים בניסיון רב בתחום ניסור הבטון. חשוב להבין כי ניסור בממ"ד שלא מתבצע על ידי אנשי מקצוע מנוסים, עשוי לגרום לחדר הממ"ד כולו ולתשתיות שלו להיות פחות חזקים, וכמו כן לסכן ברמות שונות את האנשים הגרים בבית. מסיבה זו, טרם הזמנת איש מקצוע לצורך ביצוע העבודה, יש לוודא כי הוא מחזיק בכלי העבודה הנכונים ביותר לביצוע עבודות כאלה וכי יש לו ניסיון רב בתחום.

ניסור בממ"ד